Piramida żywieniowa

Dietetyk dba o Twoje zdrowie. Zobacz light-life.pl dietetyk.

Piramida żywieniowa to pewny model, dzięki któremu widzimy, jakie produkty nasz organizm najlepiej wchłania, z jakimi radzi sobie bez problemu, a jakie produkty działają na jego niekorzyść.

Piramida żywieniowa przedstawia produkty jakich powinno się unikać chcąc być zdrowszym i zrzucić parę kilogramów. dieta

U podstawy piramidy występują woda, później wzbogacone zboża, chleb wieloziarnisty, ryż, makaron, zboża, płatki śniadaniowe, które zaleca się jeść dziennie w kilku porcjach ze względu na to iż są one świetnym źródłem, błonnika, witamin i minerałów. Jest to podstawa żywieniowa dnia. Kolejny poziom, kierując się ku górze, to warzywa i owoce bogate w błonnik. Tych znów należy spożywać w 3-6 porcjach w tygodniu. Jeszcze wyżej wymienia się nabiały, mleko, jogurty, sery, oraz ryby, drób, jajka, rośliny strączkowe, orzechy, w 2-3 porcjach w tygodniu. Najbardziej należy wystrzegać się tłuszczów, słodyczy, olejów, masła, czerwonego mięsa. Organizm nie wymaga tego rodzaju produktów, dlatego warto je znacznie ograniczyć, lub całkiem wyeliminować z naszego jadłospisu. Zawierają one dużo tłuszczów, przez nadmiar, których grozi nam udar mózgu lub zawał serca.

 

Najważniejszym elementem odchudzania jest rzecz jasna dieta.dieta-300x199

By ta jednak okazała się skuteczna, w naszym organizmie nie może zabraknąć witamin, minerałów i błonnika. Przy układaniu swojej indywidualnej diety warto zastanowić się nad ilością węglowodanów, białka i tłuszczów w naszym organizmie. Ich nadmiar jak i niedobór wpływa niekorzystnie na organizm, dlatego warto się zastanowić nad swoim zdrowiem i wyznaczyć sobie odpowiednią dietę, która umożliwi nam dostarczanie wyłącznie potrzebnych elementów do naszego ciała. Dobór tych składników ustala nasza piramida żywieniowa.

 

Jednak samo odżywianie nigdy nie przyniesie wymarzonego rezultatu.

Skuteczna dieta, to tak naprawdę ruch, wypoczynek i prawidłowe odżywianie – bez tłuszczów i cukrów. Sami, własnymi siłami możemy postarać się o idealną sylwetkę i wspaniałe samopoczucie. Wystarczy determinacja, cierpliwość, bo czasami na efekty trzeba trochę poczekać, oraz siła walki. Dzięki podjętemu wyzwaniu, możemy osiągnąć swój cel i utrzymywać go na bardzo długi czas.

Prócz piramidy żywieniowej, warto zainteresować się i dobrać najlepszą dla siebie dietę, która pozwoli przyswoić te składniki w odpowiedni sposób, zapewniając nam szybsze trawienie, doskonałe samopoczucie oraz spadek wagi.

Dobra zdrowa dieta od sprawdzonego dietetyka.