Pielegnacja dłoni

Dietetyk dba o Twoje zdrowie. Zobacz light-life.pl dietetyk.

Dłonie pokrywa bardzo cienki płaszcz lipidowy zbudowany z tłuszczów wytwarzanych przez gruczoły łojowe produkowanych przez naskórek. W skład tych tłuszczów wchodzą kwasy tłuszczowe i ceramidy (wiążą one komórki skóry).dlonie2 Płaszcz lipidowy nie pokrywa skóry szczelnie, więc pozwala jej oddychać i umożliwia odparowywanie tylko części zawartej w niej wody. Gdyby go nie było, nie nadążylibyśmy z uzupełnianiem wody w skórze. Jednak skóra łatwo wody nie oddaje wytwarzając specjalny system ochronny, który utrudnia jej wydostanie się na zewnątrz. Dłonie

Skóra dłoni posiada liczne gruczoły potowe i ma bardzo cienką tkankę tłuszczową. Dłonie są częścią ciała najbardziej wystawioną na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak m.in.: woda chlorowana, detergenty, substancje chemiczne, czynniki atmosferyczne. Dłoniom szkodzą również niskie temperatury, wiatr czy centralne ogrzewanie. W wyniku działania tych wszystkich czynników skóra staje się szorstka, mało elastyczna i popękana, a paznokcie zaczynają się łamać. Przed tym wszystkim możesz się już zabezpieczyć stosując regularnie zabiegi pielęgnacyjne.

Pielęgnacja dłoni jest zabiegiem często niedocenianym, a przecież to właśnie dłonie są wizytówką każdej kobiety, potrafią powiedzieć o niej wiele, a zwłaszcza o jej wieku. Powinny być zatem traktowane z równą troską, jak reszta ciała. Kobiety inwestują w drogie kremy do pielęgnacji twarzy, odwiedzają gabinety kosmetyczne. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne koncentrują przede wszystkim na dbałości o wygląd twarzy. Kobiety, które przywiązują wagę do swojego wyglądu, dbają o niego, powinny poświęcać więcej uwagi swoim dłoniom i paznokciom. Wiele z nich nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że dłonie starzeją się szybciej. Zapominają, że skóra dłoni jest narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, że starzeje się często w bardziej widoczny sposób niż twarz i ciało.

Zalecenia dotyczące regularnej pielęgnacji dłoni i paznokci dlon-300x200

– Do wszelkich prac porządkowych używaj rękawic ochronnych.

– Chroń skórę przed promieniami UV, wskutek opalania wysuszają i przyspieszają proces starzenia, używaj zatem ochronnych kremów lub balsamów.

– Chroń dłonie przed mrozem i wiatrem, stosuj krem ochronny przed nałożeniem rękawiczek.

– Po umyciu rąk, pamiętaj wysuszyć je dokładnie ręcznikiem i zastosować odżywczy krem nawilżający, unikaj suszenia rąk w suszarkach automatycznych z ciepłym powietrzem.

– Na noc stosuj krem regenerujący.

– Wykonuj zabiegi pielęgnacyjne co najmniej 1-2 razy w tygodniu

Dobra zdrowa dieta od sprawdzonego dietetyka.